Hyster H16.00XD-12
Preis auf Anfrage
FavoriteFavoriten
shareTeilen
Save searchSuche speichern
Drucken
INFO
Produktgruppe
Diesel heftrucks
Marke / Model
Hyster H16.00XD-12
Baujahr
2021
Betriebsstunden
232 Std.
Land
Dänemark
Mascus ID
2990147B
DETAILS
Lagernummer
2258
Max. Traglast
16.000 kg
Hubhöhe
6.090 mm
Hubmast
Dreifach
Schwerpunt - Distanz
1.200 mm
Gabelantrieb
Integrale side-shift
Gabellänge
2.440 mm
Bauhöhe
3.630 mm
Kabine
Kabine
Motor
Cummins QSB 6.7L 3/Stage
Zusätzliche Informationen
Maskinlængde (mm): 5510 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Aircondition|Armlæn venstre|Luftaffjedret sæde|12V udtag Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Arbejdslys Udstyr: Hyster Tracker