Hyster H16.00XD-12
Preis auf Anfrage
FavoriteFavoriten
shareTeilen
Save searchSuche speichern
Drucken
INFO
Produktgruppe
Diesel heftrucks
Marke / Model
Hyster H16.00XD-12
Baujahr
2020
Betriebsstunden
906 Std.
Land
Dänemark
Mascus ID
B2444E6C
DETAILS
Lagernummer
3103
Max. Traglast
16.000 kg
Hubhöhe
3.984 mm
Hubmast
Doppelt
Schwerpunt - Distanz
1.200 mm
Gabelantrieb
Integrale side-shift
Gabellänge
2.440 mm
Bauhöhe
3.680 mm
Kabine
Kabine
Motor
Cummins QSB 6.7L 4/Stage diesel motor
Zusätzliche Informationen
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5500 Maskinbredde (mm): 2540 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Panoramaspejl|Stof sæde|Radio med højttalere|Armlæn venstre|12V udtag|Nødstop|Aircondition|Visker/vasker frontrude|Bakkamera|Visker/vasker bagrude 24V|Luftaffjedret sæde Lys: Bluespot for|Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|700|Belysning til offentlig vej|LED lys|Bluespot bag Udstyr: Centralsmøring|Hyster Tracker|Tvillinghjul|Stænklapper bag Mastudstyr: TW konsoller