Hyster H16.00XM-12
Preis auf Anfrage
FavoriteFavoriten
shareTeilen
Save searchSuche speichern
Drucken
INFO
Produktgruppe
Diesel heftrucks
Marke / Model
Hyster H16.00XM-12
Baujahr
2015
Betriebsstunden
5.371 Std.
Land
Dänemark
Mascus ID
C420A026
DETAILS
Lagernummer
3235
Max. Traglast
16.000 kg
Hubhöhe
4.590 mm
Hubmast
Doppelt
Schwerpunt - Distanz
1.200 mm
Gabelantrieb
Integrale side-shift
Gabellänge
2.100 mm
Bauhöhe
4.000 mm
Kabine
Kabine
Motor
Cummins QSB 6.7
Zusätzliche Informationen
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5300 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 85 Førerpladsudstyr: Visker/vasker toprude 24V|2 x 12V udtag|Nødstop|Solgardin v/toprude|Aircondition|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Stof sæde|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Armlæn venstre Lys: Mast LED|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Blitzblink Udstyr: Stænklapper bag|Advarselstrekant|Tvillinghjul|Stænklapper for Mastudstyr: TW konsoller